Показники легкості читання


Лосле завершення граматичної перевірки на екрані з'являються зведення про легкість для читання документа. (Ці відомості будуть приведені, якщо в діалоговому вікні, що відображується після натиснення кнопки Параметри (Options) (мал. 5.11), встановлений прапорець статистика легкості для читання (Show readability statistics) (див. главу 11, розділ «Налаштування параметрів перевірки правопису»).
Показники легкості читання характеризують перевірений текст з точки зору легкості читання і необхідного рівня підготовки читача для його прочитання. Вони характеризують перевірений текст з точки зору легкості читання і необхідного рівня підготовки читача для його прочитання.

Рівень освіти


Цей показник заснований на освітньому індексі Флеша-кинсайда і показує, яким рівнем освіти повинен володіти читач документа, що перевіряється. Підрахунок показника робиться на основі обчислення середнього числа складів в слові і слів в пропозиції. Значення показника варіюється від 0 до 20. Значення від 0 до 10 означають число класів школи, закінчених читачем. Наступні п'ять, значень — від 11 до 15 — відповідають курсам вищого учбового закладу. Вищі п'ять значень відносяться до складних наукових текстів.
Діапазон значень цього показника, що рекомендується: від 8 до 10.

Легкість читання


Даний показник заснований на індексі легкості читання Флеша. Показник підраховується по середньому числу складів в слові і слів в пропозиції і варіюється від 0 до 100. Чим вище значення показника, тим легко прочитати текст і тим більшому числу читачів він буде зрозумілий.
Інтервал значень, що рекомендується, для звичайного тексту: від 60 до 70.

Число складних фраз .


Цей показник показує у відсотках, яка кількість складних фраз міститься в перевіреному тексті. Складними вважаються фрази з відносно великою кількістю знаків перепинання, переобтяжені союзами, займенниками, прикметниками і так далі Нормальною кількістю складних фраз можна вважати 10—20 відсотків.

Благозвучність


Даний показник вказує на легкість для читання тексту з фонетичної точки зору. Підрахунок показника заснований на обчисленні середньої кількості шиплячих і свистячих приголосних. Інтервал зміни показника: від 0 до 100. Діапазон значень, що рекомендується: від 80 до 100. Цей індекс вказує на легкість для читання тексту з фонетичної точки зору.

Вправи


1. Забезпечте автоматичне визначення мови для фрагмента документа, що містить текст на декількох мовах при роботі з Office 2003. Для цього запустите який-небудь додаток Office 2003, наприклад, Word, в меню Сервіс (Tools) виберіть команду Мова (Language), Вибрати мову (Set Language) і у вікні Мова (language) встановите прапорець Визначати мову автоматично (Detect language automatically) (мал. 5.13).
2. Введіть який-небудь текст, наприклад, попередній розділ «Показники легкості читання». Повторите яке-небудь слово двічі підряд. Клацніть друге підкреслене слово, що повторюється, правою кнопкою миші і поглянете контекстне меню. Виберіть команду Видалити слово, що повторюється (Delete Repeated Word).
3. Введіть пропозицію: «Word 2003 виробляє динамічне підкреслення слів не лише з орфографічними помилками, але і виразів, в яких неправильно розставлені розділові знаки». Пропустите коми. Виправіть помилки, використовуючи першу команду з контекстного меню, що з'являється після клацання правою кнопкою миші.
4. Проглянете зведення про легкість для читання вашого документа, які відображуватимуться на екрані після завершення граматичної перевірки складеного вами тексту.

Виводи


1. Аби забезпечити автоматичне виправлення типових помилок, для заміни певної групи символів на інших, виберіть команду Параметри Автозаміни (AutoCorrect Options) у меню Сервіс (Tools) і відкрийте вкладку Автозаміна (AutoCorrect) (мал. 5.1).
2. Аби задати параметри автоматичного форматування, виберіть команду Параметри Автозаміни (AutoCorrect Options) у меню Сервіс (Tools) і відкрийте вкладку Автоформат при введенні (Autoformat As You Type) вікна (мал. 5.3).
3. Аби забезпечити вставку часто використовуваних в документах текстових елементів, виберіть в меню Вставка (Insert) команду Автотекст (Auto-Text), Автотекст (AutoText) (мал. 5.5)виділите потрібний елемент в списку Ім'я Елементу (Enter Autotext entries here) на вкладці Автотекст (AutoText) і натискуйте кнопку Вставити (Insert).
4. Слова, написані з помилкою або відсутні в основному і додаткових словниках, в документі Microsoft Office 2003 підкреслюються червоною хвилястою лінією. Червоною хвилястою лінією підкреслюються також два однакові слова, введені підряд.
5. Аби перейти до наступного слова, що містить помилку, натискуйте клавіші Alt+F7 або двічі клацніть значок' Орфографія в рядку стану.
6. У документах Word текст, в якому неправильно розставлені розділові знаки, підкреслений хвилястою зеленою лінією.
7. Для налаштування Word на перевірку правильності правопису на якій-небудь мові виберіть в меню Сервіс (Tools) команду Мова (Language), Вибрати мову (Set Language). У діалоговому вікні Мова (Language) (мал. 5.13) у списку Помітити виділений текст як (Mark selected text as) виділите мову, з якою працюватимете, і натискуйте кнопку ОК.
8. Аби задати параметри автоматичного розставляння перенесень при введенні тексту, виберіть команду Мова (Language), Вибрати мову (Set Language) у меню Сервіс (Tools).
9. Після завершення граматичної перевірки на екрані з'являються зведення про легкість для читання документа. Вони характеризують перевірений текст з точки зору того, наскільки текст легко читається і наскільки має бути підготовлений читач для його прочитання.

 

Друзі сайту:



3
f2041b52

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::


26.04.2024 - Sitemap.xml
 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008