Використання різних шрифтів для оформлення документа

Вибір шрифту


У повсякденному житті нам часто доводиться складати текстові документи — звіти, реферати, статті, писати листи. При оформленні документа можна використовувати найрізноманітніші оригінальні шрифти. Бажано, аби користувач мав уявлення про основні принципи вибору шрифтів і їх особливості.
Зовнішній вигляд будь-якого видання — від невеликого рекламного листка до багатотомної енциклопедії багато в чому залежить від вибраного шрифту. Office 2003 надає користувачеві великий вибір шрифтів різних типів. Готовий до друку документ можна проглянути на екрані, не роблячи пробних роздруків. Бажано, аби користувач мав уявлення про основні принципи вибору шрифтів і їх особливості.
Призначення шрифту — представити документ в зручному для читання вигляді. Красивий шрифт, як витвір мистецтва, сприяє кращому художньому оздобленню тексту. Для конкретного видання може бути розроблений і спеціальний шрифт. Наприклад, для нового видання Біблії за замовленням Російського біблейського суспільства був розроблений шрифт Октава (Ськріптура Руссика).
Проте на одній сторінці не рекомендується використовувати більше двох-трьох шрифтів різних типів, а також застосовувати як основного нестандартний або витіюватий шрифт, навіть якщо він красивий виглядає.

Шрифти TrueType


Шрифти TrueType (у перекладі — «вірний друк») виглядають на папері так само, як і на екрані комп'ютера. Відзначимо, що зображення символів на екрані і в надрукованому документі може відрізнятися із-за різної роздільної здатності принтера і монітора. Шрифти TrueType, як і Ореnтуре допускають поворот і масштабування, і при розмірах від 4 до 127 пунктів їх зображення не має спотворень. Перед ім'ям шрифту формату TrueType в списку шрифтів ставиться значок Тт
Шрифти TrueType, як і деякі інші шрифти в пакеті Windows, представлені декількома варіантами: стандартний, кирилічний, грецький і турецький. Шрифти TrueType передбачають кернінг, тобто зменшення міжбуквеної відстані для певних пар букв. У комплект постачання Windows входять такі шрифти TrueType, як Anal; Courier, Symbol, Times New Roman і Wingdings.
Arial відноситься до групи Helvetica (Гельветіка). Символи цієї групи не мають зарубок і контрасту. Останній визначає співвідношення товщини горизонтальних і вертикальних штрихів символів. При співвідношенні 1:1 контраст відсутній. Arial використовують в Windows для системних повідомлень, а також в заголовках меню.
Courier схожий на шрифт машинок, що пишуть. Він має зарубки, які видно внизу у вигляді горизонтальний розташованих ліній на символах, наприклад, F, n, r, i. Зарубки, або штрихи, на кінці букв прикрашають контур символу. У наведеному нижче прикладі рядки набрані різними шрифтами, але однаковим 12-м кеглем. Назви відповідних шрифтів розташовані в кінці кожного рядка.
комп'ютер — Arial Cyr
комп'ютер — Courier New Cyr
комп'ютер — Times New Roman Cyr.

Ширіна шрифту


Залежно від ширини шрифти діляться таким чином:

  •  моноширинні (fixed fonts або monospace font), такі, що мають однаковий, фіксований розмір символів по горизонталі. Ці шрифти застосовуються на машинках, що пишуть, і використовуються також для простих текстових екранів на веб-сторінках;
  •  пропорційні (proportional fonts), включаючі деякі широкі символи (наприклад, буква «ш» в російському алфавіті ширша, ніж «к»), що дозволяє розмістити в рядку більше символів.


Пропорційні шрифти наочніші. Їх легко читати. Вони використовуються для гіпертекстових сторінок. Моноширинні (фіксовані) — частіше використовуються в офіційних документах. Як моноширинний шрифт можна застосовувати MonoCondensed або Courier, як пропорційний — TimesNewRoman.

Одиниці виміри, прийняті в поліграфії


При роботі з шрифтами використовують одиниці виміри, прийняті в поліграфії: дюйми, пункти, питчи, списи, інтервали. Горизонтальна відстань вимірюється в дюймах або пунктах, вертикальне — в інтервалах. Розмірні одиниці мають наступні величини і позначення:

  •  дюйм (inch) — позначається буквами in або подвійною лапкою. Наприклад, 2" (1" = 25,4 мм);
  •  питч (pitch) — кількість символів, яка може бути надруковане на відрізку в один дюйм (щільність). Позначається буквою р (наприклад, р10 означає, що на одному дюймі буде надруковано 10 символів);
  •  спис (pica) (1 спис = 4,2 мм);
  •  пункт (point) — зазвичай відноситься до висоти літери (символу), рідше — до ширини. У пунктах також вимірюють вертикальну відстань між рядками. Позначається буквами pt (I pt = 0,352 мм). Можна задати розмір шрифту з точністю до половини крапки від 1 до 1638 (близько 60 см);
  •  інтервал — позначається li. 1 І =1/6"= 12 pt.


Між вищеназваними одиницями існує наступний взаємозв'язок: 1 pt =1/72"=1/12 спис, 1 дюйм=2,54 см=72 пункта=6 пік.
Отже, розмір 12 пунктів означає, що висота літери рівна 12/72=1/6 дюйма і на одному дюймі паперу можна надрукувати 6 рядків.

Вибір шрифту і. його форматування


Для виділення заголовків, розмежування окремих фрагментів, при написанні формул, індексів можуть використовуватися шрифти різних розмірів і зображень. При виборі шрифту можна задати такі параметри, як гарнітуру (typeface family), зображення (style), розмір (size), товщину (weight), колір (color), інтервал (character spacing), видозміну, а для електронних документів — і анімацію (animation).
Для відображення панелі інструментів Форматування (Formatting) на екрані виберіть в меню Вигляд (View) команди Панелі інструментів (Toolbars), Форматування (Formatting). Основні характеристики виділеного тексту наводяться також в області завдань Показати форматування (Reveal Formatting) (мал. 6.9).



Мал. 6.1 Вікно Word, в якому відображують панель інструментів Форматування і область завдань Стилі і форматування

Для зміни формату символів в якому-небудь фрагменті або у всьому документі, необхідно виділити частину, що форматується, і натискувати відповідну кнопку на панелі інструментів Форматування (Formatting). Команда Шрифт (Font) міститься також в контекстному меню, яке з'являється після клацання правою кнопкою миші тексту документа. Для зміни формату символів одного слова досить розташувати в нім курсор і натискувати кнопку на панелі інструментів Форматування, не виділяючи слово.
Вибрати один зі встановлених шрифтів можна в списку, що розкривається Шрифт (Font) на панелі інструментів Форматування або на вкладці Шрифт в діалоговому вікні команди Шрифт (Font) у меню Формат (Format) (мал. 6.2). У списку Шрифт можна побачити, як виглядає даний шрифт, не переглядаючи поле Зразок (Sample) у якому демонструється дизайн вибраного шрифту. Аби проглянути список, скористайтеся вертикальною смугою прокрутки. Команда Очистити формат (Clear Formatting) дозволяє видалити форматування виділеного тексту і привласнити йому стиль Звичайний (Normal).

 

Друзі сайту:

Красная армия геополитическое обозрение третья мировая война военно политическое обозрение.
Красная армия геополитическое обозрение третья мировая война военно политическое обозрение.
3
f2041b52

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::


29.03.2024 - Sitemap.xml
 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008