Розмір шрифту


Розмір шрифту (кегль) вибирається із списку Розмір (Size) . Він може змінюватися в широких межах: від 8 до 72 пунктів. Розмір шрифту на екрані залежить від розмірів монітора. На принтері розмір шрифту визначає відстань від верхнього краю найвищого символу до нижнього краю найнижчого. Зазвичай розмір шрифту дещо більше самої літери, оскільки деякі букви виступають над рядком (наприклад, і), а деякі мають нижній виступ (букви ф, біля). Відмітимо, що від розміру шрифту багато в чому залежить, наскільки легко буде читатися документ. На панелі інструментів можна виділити поточне значення розміру і ввести нове число з клавіатури.
Найчастіше в друкарських виданнях для основного тексту вибирається шрифт розміром 9....12 пунктами, для заголовків використовуються крупніші розміри шрифту, для заслань, виносок і приміток — Дрібніші. При виборі шрифту для матричних принтерів часто задається кількість знаків, що друкуються на одному дюймі (cpi — character per inch).

Видозміна шрифту


Розглянемо призначення деяких прапорців, які можна встановити в рамці Видозміна (Effects) діалогового вікна Шрифт:

  •  закреслений (Strikethrouh) — наводить до появи горизонтальної лінії, що закреслює текст;
  •  подвійне закреслення (Double Strikethrouh) — наводить до появи подвійної горизонтальної лінії що закреслює виділений текст;
  •  з тінню (Shadow) — створює тінь справа і знизу символів;
  •  контур (Outline) — відображує кордон кожного символу;
  •  малі прописні (Small caps) — дозволяє відображувати всі рядкові букви у виділеному тексті як прописні букви зменшеного розміру висотою з рядкові букви. Цей ефект не впливає на відображення цифр, розділового, прописних букв і інших символів знаків;
  •  всі прописні (All caps) — забезпечує відображення всіх рядкових букв у виділеному тексті як прописних;
  •  прихований (Hidden) текст використовується для заміток, які не друкуються за умовчанням. Прихований текст використовують, наприклад, при складанні покажчика, закладок і полів змісту. Аби відображувати прихований текст на екрані, натискуйте кнопку нечитані символи на панелі інструментів Стандартна або виберіть команду Параметри (Options) у меню Сервіс (Tools) а потім встановите прапорець Прихований текст (Hidden text) на вкладці Вигляд (View) (см.- главу 11, розділ «Параметри налаштування відображення документа у вікні», мал. 11.2). Прихований текст виділяється точковим підкресленням.


Прихований текст можна надрукувати, не відображуючи його на екрані. З цією метою виберіть команду Параметри (Options) у меню Сервіс (Tools) відкрийте вкладку Друк (Print) і встановите прапорець Прихований текст (Hidden text) (див. главу 11, розділ «Налаштування режимів друку», мал. 11.11);

  •  надрядковий (Superscript) дозволяє підняти символи відносно базової лінії. Верхній індекс зазвичай використовується у формулах для позначення показника міри, наприклад, цифра 3 у вираженні 23;
  •  підрядковий (Subscript) дозволяє опустити символи відносно базової лінії. Нижній індекс зазвичай використовується в хімічних і математичних формулах, наприклад, цифра 2 у формулі кисню Про2


При використанні надрядкового або підрядкового тексту символи піднімаються або опускаються на 3 пункти відносно базової лінії. Цю величину можна змінити, якщо скористатися полем Зсув (Position) на вкладці Інтервал (Character Spacing).
У списку, що розкривається Підкреслений (Underline style) задається вигляд лінії під текстом. При установці елементу списку немає (попові) підкреслення відсутнє.

Колір шрифту


Колір символів, який слід застосувати до виділеного тексту, вибирається в списку кнопки, що розкривається Колір шрифту (Font Color) на панелі інструментів Форматування (Formatting) (див. мал. 6.1) або з палітри Колір тексту (Color) (мал. 6.3). Останнім з вибраних кольорів підкреслюється буква А на цій кнопці. За умовчанням вибирається чорний колір.
Користувач може створити власний колір шрифту, вибравши потрібний елемент із списку Інші кольори (More Colors). Якщо виділений фрагмент абзацу, щільність заливки якого складає не менше 80 відсотків, вибір параметра Авто (Auto) робить виділений текст білим.



Мал. 6.3 Вибір кольору тексту

Нагадаємо, що колір шрифту дозволяє задати діалогове вікно Шрифти (Font) (мал. 6.2).

Вибір параметрів форматування шрифту з клавіатури


Аби відмовитися від напівжирного, курсивного або іншого зображення символів в якому-небудь слові і встановити форматування символів, встановлене за умовчанням, розташуєте курсор усередині цього слова і натискуйте клавіші Ctrl+Пробел.
Для перетворення виділеного тексту в надрядкові або підрядкові знаки натискуйте одночасно дві клавіші Ctrl і + (плюс) або відповідно Ctrl і = (дорівнює).

Інтервал між буквами


Між символами шрифту можуть бути встановлені зменшені, нормальні або розширені інтервали. Такі шрифти називатимуться відповідно ущільненим (compressed), звичайним або розрідженим (expanded).
На вкладці Інтервал (Character Spacing) у діалоговому вікні команди Шрифт (Font) представлені списки, що розкриваються, які мають наступне призначення (мал. 6.4):

  • Масштаб (Scale) — збільшує або зменшує висоту символів відносно початкової (у відсотках). Допустимі значення: від 1 до 600.
  •  Інтервал (Spacing) дозволяє змінити відстань між символами. Значення Розріджений (Expanded) або Ущільнений (Condensed) дозволяють збільшити або зменшити міжзнаковий інтервал на величину, вказану в полі на (By).
  •  Зсув (Position) дозволяє задати зсув виділеного тексту відносно опорної лінії (baseline) — підняти або опустити його, вибравши в списку значення Вгору (Raised) або Вниз (Lowered).
  •  Установка прапорця Кернінг для знаків розміром:... пунктів і більш (Kerning for fonts:... Points and above) забезпечує автоматичне вживання кернінгу для символів більше вказаного розміру. Цей параметр змінює відстань між деякими поєднаннями символів в слові так, що слово цілком виглядає більш «згладженим» і краще читається.


Анімаційні ефекти


Вживання анімаційних ефектів дозволяють «оживити» матеріал, зробити його «помітнішим» і наочнішим при читанні матеріалів з екрану комп'ютера. Анімація може виконувати і інші функції. Наприклад, з її допомогою можна продемонструвати, як проходит струм за електричною схемою. Слід враховувати, що при підготовці друкарських матеріалів анімаційні ефекти, не використовуються.
Вибравши елемент списку на вкладці Анімація (Text Effects)можна створити рядок, що біжить, текст якого переміщається по екрану, виконати напис на миготливому фоні (Миготливий фон — Blinking Background) додати довкола неї гірлянду різноколірних миготливих вогнів (Неонова реклама — Las Vegas Lights) або привести в рух пунктирну лінію довкола фрагмента тексту (Machining Black Ants) (мал. 6.4).



Мал. 6.4 Налаштування розташування символів в абзаці



Мал. 6.5 Діалогове вікно Шрифти з відкритою зкладкой Анімація

 

Друзі сайту:

Финансовые технологии новости.
Финансовые технологии новости.
3 На http://www.bonvi.ru дорогой виски купить в москве.
f2041b52

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::


29.03.2024 - Sitemap.xml
 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008