Збереження і використання файлів у форматі HTML і XML


Якщо ви працюєте на локальному комп'ютері, то документ, створений в Microsoft Office, за умовчанням зберігаєте в двійковому форматі, що має розширення .doc, .xls, .ppt і тому подібне, залежно від додатка, в якому він створювався. Документ Word можна зберегти у форматі HTML (Hypertext Markup Language) і XML (extensible Markup Language — розширювана мова розмітки) і опублікувати в корпоративній мережі або в Інтернеті, вибравши в меню Файл (File) команду Зберегти як Веб-сторінку (Save As Web-Page). Поле Тип файлу (Save as type) діалогового вікна команди зберегти файл в таких форматах як: Веб-сторінка (Web Page),  Веб-сторінка з фільтром (Web Page, Filtered) і веб-сервер-архів (Web Archive). Формат Веб-сторінка (Web Page) зберігає всі можливості редагування документа у форматі HTML. Формат Веб-сторінка з фільтром (Web Page, Filtered) видаляє частину HTML коди і зменшує розмір файлу. Формат веб-сервер-архів (Single file Web Page) дозволяє переслати вміст (текст і графіку) в одному файлі *.mht, *.mhtml.
При використанні будь-якого з вищеназваних форматів в кожному документі зберігаються всі параметри форматування. Користувачі корпоративної мережі або в Інтернеті, на комп'ютерах яких не встановлений Microsoft Office, можуть переглядати файли, збережені у форматах HTML або XML, в оглядачі або в інших програмах перегляду Інтернету.
Office забезпечує високу точність відтворення у вікні оглядача документа, що відформатував, який виглядає точно так, як і у вікні додатка. Зберігаються параметри діаграм і малюнків, наприклад, кольору і характеристики ліній. Початкуючий користувач, що не уміє програмувати, може створити в Office 2003 веб-сторінку і опублікувати її на веб-сервері-сервері без втрати якості і функціональних можливостей документа. Автоматичне визначення кодування HTML і XML дозволяє побачити правильні символи в будь-якому мовному середовищі.

Особливості збереження файлів у форматі HTML


Розрізняють статичний і динамічний формати HTML. Статичний формат використовується в тих випадках, коли дані змінюються рідко, динамічний — коли необхідно відображувати останні на момент публікації дані. Відзначимо, що вже Access 2002 підтримував перетворення об'єктів в два динамічні формати HTML: ASP (Active Server Pages) і IDC/HTX. Файл з розширенням asp використовується для динамічних веб-сторінок, з розширенням idc містить запит у формі інструкції SQL, з розширенням htx містить команди і інструкції по форматуванню. Замість даних у файли з розширенням htx. включені шаблони, вказуючі місце вставки даних із запиту у файлі з розширенням idc.
При збереженні документа у форматі HTML Office 2003 створює в заданому каталозі один HTML-файл (наприклад, otchet.htm) і теку з тим же ім'ям, що включає всі допоміжні файли документа і основний файл, що управляє. У окремий файл поміщаються кожен малюнок, Електронна таблиця, слайд презентації, набір допоміжних даних. Всі графічні зображення залежно від вмісту автоматично перетворяться у формат .GIF, JPG, JPEG або .PNG. Наприклад, штрихові малюнки зберігаються у форматі GIF, а фотографії — в JPEG. При переміщенні таких документів необхідно копіювати як основний HTML-файл, так і теку з допоміжними файлами. (Детальніше за див. нижче розділ «Типи файлів, використовувані для відображення малюнків і графіки на веб-сторінці»)
Для полегшення редагування нерастрової графіки за допомогою відповідних програм при перетворенні документа Office 2003 у формат HTML графічні зображення зберігаються як у внутрішньому форматі, так і у форматі оглядача.
Як приклад приведемо порядок перетворення об'єкту бази даних Access в динамічний формат HTML:
1. У вікні База даних (Database) виділите клацанням миші необхідний об'єкт і виберіть в меню Файл (File) команду Експорт (Export To).
2. У діалоговому вікні Експорт об'єкту (Export To) у полі Тип файлу (Save as type) виділите рядок Microsoft IIS 1-2 або Сторінки Microsoft ASP (Microsoft Active Server Pages).
3. Виберіть теку, в якій буде збережений файл, що експортується, і введіть ім'я файлу латинськими буквами в полі Ім'я файлу (File name).
4. Натискуйте кнопку Експорт (Export).
5. При використанні формату Active Server Pages з'явиться діалогове вікно Налаштування виведення файлу ASP (Microsoft Active Server Pages Output Options) у якому вкажіть назвіть джерело даних ODBC. Він буде використаний на веб-сервері-сервері для доступу до даних. Введіть адресу сервера, на якому буде розміщений файл ASP.

Використання коштовних у форматі XML


Office 2003 підтримує мову XML (extensible Markup Language — розширювана мова розмітки). Ця мова забезпечує інтуїтивно зрозумілі потужні засоби колективної роботи і широко використовується при обміні інформацією в Інтернеті незалежно від вживаної платформи, формату даних. Формат XML розроблений на базі HTML як формат універсального представлення даних в корпоративних мережах і в Інтернеті. Він володіє ширшими можливостями, ніж HTML. У цьому форматі можна представити будь-який документ Office.
XML спрощує вибірку даних з документів Office 2003 в інші XML-приложения. Можна розділити вміст документа і кордону його двійкового формату. Вміст стає доступним для процесів автоматичного збору і аналізу даних з подальшим коректуванням. Документ XML може складатися з декількох файлів різних типів, наприклад, файлу XML, що містить дані; файлу ASP, що містить веб-сторінку для перегляду документа; файлу xsd, що містить опис структури даних і так далі Єдиний документ можна проглянути в Internet Explorer версії 5 і вище. Файл, у форматі HTML містить сценарій, який завантажує дані з джерела у форматі XML.
На відміну від універсальних тегов HTML, теги XML можуть видозмінюватися розробниками і тому повинні передаватися тому ПО, яке їх використовує. Microsoft передбачає використовувати XML-формы виключно на корпоративному ринку. У зв'язку з тим, що деякі оглядачі не працюють з XML, в Word передбачена можливість збереження документа у вигляді фільтрованої веб-сторінки без використання дескрипторів XML. Для використання цієї можливості в меню Сервіс (Tools) виберіть команду Параметри (Options) а потім відкрийте вкладку Загальні (General) натискуйте кнопку Параметри веб-сервера-документа (Web Options) і перейдіть на вкладку Оглядачі (Browsers)встановите або зніміть прапорець Відключення компонентів, не підтримуваних цим оглядачем. Сукупність XML-тегов, що визначають елементи документа, називається схемою (schema).
Збереження і відкриття файлів XML в Word 2003 може використовуватися для інтеграції з основними бізнес-даними підприємства. Інструмент графічного скріплення в Excel забезпечує пов'язання заданої користувачем схеми XML з елементами електронної таблиці Excel.

 

Друзі сайту:


1
2 3 4

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::

 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008