Використання функцій


Excel містить обширний список стандартних функцій, покликаних полегшити виконання простих і складних обчислень.
Наприклад, функція ДОХІД використовується для обчислення доходу по облігаціях, який складає періодичні процентні виплати. Всі функції мають однаковий формат запису, який включає ім'я функції і перелік аргументів. Аргументи розташовуються в послідовності, визначуваній синтаксисом функції, і розділяються комі.
Запис функції починається з вказівки її імені, потім слідує дужка, що відкривається, аргументи і закриваюча дужка. Функція може не мати аргументів. Вона може вводитися у вічко аркуша як частину формули. Функція дозволяє виконати обчислення на листах книги і на листах макросів.
Функції, що є аргументом іншої функції, називаються вкладеними. У формулах Excel можна використовувати до семи рівнів вкладення функцій. При неправильному записі формули на екрані може з'явитися повідомлення про циклічне заслання. Імена функцій можна набирати рядковими буквами. Вони будуть перетворені в прописні після натиснення клавіші Enter.
Для вставки функції натискуйте кнопку Вставка функції (Insert Function), На екрані відображуватиметься панель формул (Formula Toolbar) (мал. 16.1).  Панель формул з'являється також при натисненні кнопки Вставка функції (Insert Function) на панелі інструментів Стандартна.

Засоби статистичного аналізу даних


До складу Microsoft Excel входить пакет аналізу, призначений для вирішення складних статистичних і інженерних завдань. Засоби, які включені в пакет аналізу даних, доступні через команду Аналіз даних у меню Сервіс. Якщо цієї команди немає в меню, необхідно завантажити надбудову Пакет аналізу.
Засоби аналізу даних дозволяють виконувати декілька видів дисперсійного аналізу, кореляційний і ковариационный аналіз, створювати одновимірний статистичний звіт, що містить інформацію про центральну тенденцію і мінливість вхідних даних, виробляти вибірку з генеральної сукупності і так далі

Виконання розрахунку з використанням стандартної функції


З Excel 2003 поставляються наступні стандартні функції:

  •  Фінансові.
  •  Дата і часу.
  •  Математичні.
  •  Статистичні.
  •  Заслання і масиви.
  •  Робота з базою даних.
  •  Текстові.
  •  Логічні.
  •  Перевірка властивостей і значень.


Розглянемо декілька найбільш широко поширених функцій.
Математичні функції
Математичні функції використовуються в наукових і інженерних розрахунках для виконання різних математичних операцій: обчислення логарифмів, тригонометричних функцій і так далі Приклад використання математичної функції розглянутий нижче у вправах 1 і 2.
Статистичні функції
Статистичні функції використовуються для аналізу діапазонів даних, обчислення параметрів, що характеризують випадкові величини, представлених безліччю чисел, або їх розподілів, наприклад, стандартного відхилення, середнього значення, і тому подібне Зокрема, ми можемо знайти рівняння прямої або експоненціальної кривої, що оптимально узгоджується з дослідними даними. Приклад використання статистичної функції розглянутий нижче у вправі 3.
Функції для роботи з датами і часом
Для роботи з датами і часом використовується більше десятка функцій. Виберіть команду Функція (Function) у меню Вставка (Insert). У діалоговому вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (мал. 16.6) у списку або категорію (Function category) виділите Дата і час (Date&Time).
Приклад використання функції Дата і час (Date&Time) розглянутий нижче (див. Вправи).
Текстові
Функція Текстові (Text) перетворить числове значення у форматований текст, і результат більше не бере участь в обчисленнях як число. Амперсанд (&) використовується для об'єднання декількох текстових рядків в один рядок.
Наприклад, у вічку ВЗ ви можете записати прізвище продавця (Петров), у вічку СЗ — об'єм його продажів (5000). Після запису в якому-небудь вічку Вз& «продал»&ТЕКСТ(СЗ; «0,00 крб.»)&" одиниць товару» при проведенні обчислень станеться об'єднання вмісту вічок в одну фразу: Петров продав на 5000,00 крб. одиниць товару.

Виконання розрахунку з використанням стандартних функцій


Аби виконати розрахунок, використовуючи стандартну функцію, виконаєте наступні дії:
1. Виділите вічко, в яке треба вставити функцію, введіть «= »,а потім в списку Функції, що розкривається, в рядку формул виберіть потрібну із списку (див. мал. 16.1). На екрані відображуватиметься діалогове вікно Аргументи функції (Function Arguments) (мал. 16.6). Якщо в списку, що розкривається, вибрати Інші функції (More functions) то відкриється діалогове вікно Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (мал. 16.5).
Інші способи відображення діалогового вікна Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function):

  •  натискуйте кнопку Вставку функції (Insert Function) у рядку формул;
  •  виберіть команду Функція (Function) у меню Вставка (Insert);
  •  натискуйте клавіші Shift+F3.


2. У діалоговому вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (мал. 16.5) у полі Пошук функції (Search for а function) введіть опис дії, яку ви хотіли б виконати. Наприклад, аби знайти функції, пов'язані з логарифмами чисел, введіть log. Якщо ви не знаєте, до якої категорії відноситься ваша функція, то в списку, що розкривається, або категорія (Or select а category) виберіть рядок Повний алфавітний перелік (АН) і проглянете список всіх функцій в алфавітному порядку. Смуга прокрутки дозволяє проглянути невидимі в даний



Мал. 16.5 Діалогове вікно майстра функцій — крок 1 з 2

момент елементи списку. У нижній частині вікна дається визначення виділеної функції і її аргументів. Аби отримати опис функції, виберіть функцію в списку і клацніть заслання Довідка по цій функції (Help on this function). Виділите потрібний рядок в списку Виберіть функцію (Select а function) і натискуйте кнопку (Жили клавішу Enter. 3. На екрані відображуватиметься діалогове вікно Аргументи функції (Function Arguments) (мал. 16.6). У верхній частині вікна розміщуються поля, призначені для введення аргументів, в нижній частині — довідкова інформація: ім'я вибраної функції, всі її аргументи, призначення функції і кожного аргументу, поточний результат функції і всієї формули. У тих випадках, коли аргумент приведений напівжирним шрифтом, він є обов'язковим, якщо звичайним шрифтом, то його можна пропустити. Аби панель формул не закривала діапазон вічок з даними, її можна перемістити, утримуючи такою, що натискує кнопку миші. Аби ввести як аргумент заслання на вічко, клацніть значок розташований  біля правої межі поля. ^™*
Висота діалогового вікна зменшитися. Вибравши вічка, клацніть значок, що дозволяє повернути діалоговому вікну первинний розмір. Якщо діалогове вікно Аргументи функції (Function Arguments) дозволяє ввести декілька аргументів, то перехід від одного поля аргументу до іншого можна виконувати клавішею Tab. Після введення аргументів буде виведений поточний результат.



Мал. 16.6 Використання панелі формул для оцінки дисперсії по вибірці

Формула масиву


Якщо формула масиву повертає одне значення, вкажіть вічко, в яке необхідно ввести формулу. Якщо формула масиву повертає декілька значень, то виділите діапазон вічок, в які необхідно ввести формулу. Наберіть формулу і натискуйте клавіші Ctrl+Shift+Enter. При введенні формули масиву Excel автоматично бере її у фігурних дужок {} після натиснення вказаних клавіш.
Використання масиву дозволяє ввести формулу один раз і не повторювати її для всіх вічок діапазону. У зв'язку з тим, що масив обробляється як єдиний модуль, то не можна переміщати або видаляти частину масиву.

Автокорекція при введенні формул


Excel 2003 може розпізнати найбільш поширені помилки, що допускаються користувачами при введенні формул у вічко. Наприклад, автоматично виправляються помилки, пов'язані з неправильними засланнями, отриманими в результаті переміщення вічок. Введений помилково символ «х» автоматично перетворюється на знак множення і так далі При цьому на екрані з'являється запит про необхідність виробити виправлення.
Використання поля Введіть питання паю вирішення питань, зв'язаних з використанням функції
Для вирішення питань, зв'язаних з використанням функції, її синтаксисом, визначенням до якої категорії вона відноситься, можна ввести назву функції в поле Введіть питання (Type а question for help) і натискувати клавішу Enter. Так, якщо у вас виникли питання по використанню кореляційної функції, введіть в поле: кореляція (correlation). Будуть запропоновані можливі варіанти використання функції (мал. 16.7).



Мал. 16.7 Інформація, що надається помічником про функцію

Натискуйте кнопку варіанту відповіді, що цікавить вас. У приведеній довідці буде вказано призначення функції, її синтаксис і даны приклади.

Вправи


1. Excel допомагає вам знайти обчислити різні довідкові дані, не користуючись довідниками. Знайдіть десятковий логарифм числа 250. Виконаєте вправу таким чином:
Виділите вічко, в яке треба вставити функцію, і натискуйте кнопку Вставка функції (Insert Function) у рядку формул. У діалоговому вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (мал. 16.5) у списку, що розкривається, Категорія виділите рядок Математичні (Math & Trig) а в нижньому списку Виберіть функцію (Select а function) — LOG10 і натискуйте кнопку ОК. На екрані відображуватиметься діалогове вікно Аргументи функції (Function Arguments) (мал. 16.8). Введіть число 250 в рядок Число (Number) діалогового вікна і отримаєте результат 2,398.
2. Знайдіть значення тригонометричних функцій: синуса, косинуса, тангенса, котангенса для кута 10 градусів.



Мал. 16.8 Обчислення десяткового логарифма.

Виділите вічко, в яке треба вставити функцію, і натискуйте  кнопку Вставка функції (Insert Function) у рядку формул. У диалогевом вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (мал. 16.5) у списку, що розкривається, Категорія виділите рядок Математичні (Math & Trig) а в нижньому списку Виберіть функцію (Select а function) виберіть відповідну тригонометричну функцію і натискуйте кнопку ОК. Введіть число 10 в рядок Число (Number) діалогового вікна Аргументи функції (Function Arguments) і побачите результат. Для довідки приведемо значення тригонометричних функцій: sinl0°=0,17, coslO°=0,98, tglO°=0,18, ctglO°=5,67.
3. Передбачимо, що з інструментів, відштампованих однією і тією ж машиною, вибрано навдогад 10 зразків і випробувані на злам. Значення вибірки (1345, 1301, 1368, 1322, 1310, 1370, 1318, 1350, 1303, 1299) збережені у вічках А2:ез відповідно. Оціните дисперсію по вибірці. Для вирішення вправи використовуємо статистичну функцію. Зробимо поточним перше вільне вічко в стовпці А, наприклад #* А4, і натискуватимемо кнопку Вставка функцій (Paste Function) у рядку формул.. У діалоговому вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) (див. мал. 16.6) у списку, що розкривається, або категорія (Or select а category) виділите рядок Статистичні (Statistical) а в нижньому списку Виберіть функцію (Select а function) — рядок ДІСП (VAR). У даному прикладі функція ДІСП (VAR) оцінює дисперсію опору на злам для всіх інструментів.
Функція ДІСП передбачає, що аргументи є лише вибіркою з генеральної сукупності. Якщо дані представляють всю генеральну сукупність, обчислюйте дисперсію, використовуючи функцію ДІСПР. Логічні значення, такі як ІСТИНА або БРЕХНЯ, а також текст ігноруються. Якщо вони не повинні ігноруватися, користуйтеся функцією робочого аркуша ДІСПА (VARA). Синтаксис функції: ДІСП(число1;число2;...)
Число1, число2 ... — це від 1 до 30 числових аргументів, відповідних вибірці з генеральної сукупності.
Натискуйте кнопку ОК або клавішу Enter. У вікні Excel нижче за рядок формул відображуватиметься панель формул. Виділите діапазон вічок А2:ез, в якому зберігаються дані. Внизу панелі формул побачите напис Значення (Formula Result): 754,3. Натискуйте кнопку ОК. Таким чином, дисперсія опору на злам для всіх інструментів дорівнюватиме 754,3.



Мал. 16.9 Вікно, використовуване для обчислень функції часу

4. Знайдіть значення часу у вигляді десятинного дробу для 8 годин 53 хвилин 14 секунд. Виконаєте вправу таким чином: Натискуйте клавіші Shift+F3. У діалоговому вікні Майстер функцій — крок 1 з 2 (Insert Function) у списку, що розкривається, Категорію виділите рядок Дата і час (Date& Time) а в нижньому списку Виберіть функцію (Select а function)ЧАС (Time) (мал. 16.5) і натискуйте кнопку ОК. На екрані відображуватиметься діалогове вікно Аргументи функції (Function Arguments) (мал. 16.9). У полі Година (Hour) введіть 8, в полі Хвилина (Minute) — 53, в полі Секунда (Second) — 14 і натискуйте кнопку ОК. У вічку набудемо значення 0,370301.

 

Друзі сайту:

Сайт котировки и финансовые новости.
Сайт котировки и финансовые новости.
3
f2041b52

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::


28.03.2024 - Sitemap.xml
 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008