Робота з меню


Рядок меню


Рядок меню (Menu Bar) — це спеціальна панель інструментів, розташована за умовчанням у верхній частині екрану. Так само, як і будь-яку панель інструментів, його можна перемістити, утримуючи такою, що натискує кнопку миші (мал. 2.2). Єдина відмінність: рядок меню не можна приховати. Пункти меню можна переміщати мишею при клавіші Alt, що натискує.



Мал. 2.2 Окно Word 2003, в якому змінено положення рядка меню і панелі інструментів Стандартна

Вибір команди в рядку меню


Як правило, в рядку меню (Menu Bar) вікна додатка Office представлені такі пункти, як Файл (File) Правка (Edit) Вигляд (View), Сервіс (Tools), Довідка (Help) (мал. 2.3). Клацніть мишею будь-який пункт меню, і відкриється меню нижчого рівня (підміню). Таке багаторівневе меню називають таким, що розкривається (Pull-Down) (спадаючим, каскадним або падаючим).
Команда, на якій зупинився покажчик, виділяється кольором. Аби її вибрати, натискуйте кнопку миші. Зліва від команд меню розташована смуга, на якій видно значки, дублюючі на панелях інструментів команду, поряд з якою вони розташовані.
В більшості випадків пункти меню є командами. Проте вони можуть бути іменами файлів або відкритих вікон. Команди меню додатків Office дозволяють працювати з об'єктами не лише на автономному комп'ютері, але і в локальній мережі або в Інтернеті.

Особливості відображення команд меню на екрані


Працювати можна лише з тими командами меню, які відображують яскравими буквами. Елемент меню (menu item), не доступний в даний момент для користувача, відображується бляклим кольором.



Мал. 2.3 Багаторівневе меню

Поряд з командою можуть розташовуватися наступні символи:

  •  галочка — означає, що команда вибрана (активна). При повторному виборі команда перестає бути активною і галочка пропадає;
  •  крапка з лівого боку однієї з декількох взаємовиключних команд показує, яка з них активна зараз;
  •  трикутник з правого боку від команди — означає, що вона має власне меню нижчого рівня (наприклад, команди Заслання (Reference), Малюнок (Picture) на мал. 2.3);
  •  багатокрапка після назви команди — означає, що для її виконання необхідні додаткові установки, наприклад, для команди Схематична діаграма. Ці установки задаються в діалоговому вікні, яке з'являється після вибору команди;
  •  зліва від деяких команд змальований значок, який показаний на кнопці панелі інструментів, дублюючої дану команду, справа — функціональна клавіша або поєднання клавіш, які забезпечують вибір команди (див. команду Гіперпосилання на мал. 2.3).


Вибір команди меню з клавіатури


З клавіатури команду меню можна вибрати декількома способами:
1. Натискувати клавішу F10 для переходу на рядок меню в активному вікні. Для переміщення по меню натискуйте клавішу управління курсором: стрілка-управо, стрілка-вліво. Аби відкрити виділене меню, натискуйте клавішу стрільця вниз; аби вибрати команду — натискуйте Enter.
2. Натискувати клавішу Alt і клавішу, відповідну підкресленому в назві меню символу. В більшості випадків буває підкреслена перша буква. Наприклад, для відкриття меню Вигляд (View)натискуйте Alt+в (Alt+V). Якщо ви випадково натискували клавішу Alt то для повернення до нормального режиму роботи натискуйте її повторно або клавішу Esc.
Після відкриття меню вибір команди виробляється декількома способами: 1. Установкою курсора на команді за допомогою клавіш із стрілками і натисненням клавіші Enter.
2. Натисненням клавіші, відповідній підкресленій букві команди, наприклад букви Р для команди Малюнок. При виборі команд з клавіатури остання має бути налаштована на ту мову, на якій написана команда.
Аби закрити падаюче меню, клацніть мишею в будь-якому місці екрану поза меню або натискуйте клавішу Esc. При цьому ви залишитеся в рядку меню і зможете продовжувати з ним роботу.

 

Друзі сайту:



3
f2041b52

::  Меню ::

Введення
Початкові відомості про Microsoft Office System і Microsoft Office 2003 Перегляд документа у вікні додатка Microsoft Office 2003. Створення, відкриття, збереження і відновлення документа
Знайомимося з Microsoft Word 2003 Редагування документа Word 2003 Автоматизація виконання окремих операцій в Word 2003
Форматування текстового документа
Робота з таблицею і написом
Використання меню Вставка. Вставка і форматування малюнка в Word
Стилі і шаблони, структура документа
Оформлення документа
Налаштування параметрів роботи Word 2003
Друк документа Word Знайомимося з Excel 2003
Введення і редагування даних Excel
Форматування і захист аркуша Excel 2003
Виконання розрахунків по формулах в Excel 2003 Побудова діаграм, свідомість малюнка на аркуші Excel
Аналіз даних в Excel 2003
Друк документа і налаштування Excel 2003
Знайомимося з Outlook 2003
Теки Outlook і їх призначення
PowerPoint 2003 — засіб для створення і демонстрації презентацій
Знайомиться з Microsoft Access 2003 Використання запитів для роботи з даними
Створення і використання форм в Access 2003 Звіти, сторінки доступу до даних, макроси, налаштування бази даних Access 2003
Використання Microsoft Office 2003 для роботи в Інтерлеті
Використання декількох додатків Microsoft Office 2001 в одному документі. Підтримка розпізнавання мови і голосове управління комп'ютером


:: Каталог ::

 

Автомобили Производство Наука и образование Домашний очаг Спорт Новости и СМИ Компьютеры Товары и услуги Отдых и развлечения Мобильники  Медицина и здоровье Бизнес и финансы Работа и заработок Непознанное Интернет Справки Общество и политика Культура и искусство Юмор  


:: Підтримка ::

Практичне ознайомлення з пакетом офісних програм MS Office 2003
Отримати код:
Підтримайте наш сайт і розмістіть нашу кнопку на своєму ресурсі.


:: Статистика ::


28.03.2024 - Sitemap.xml
 

:: Навігация ::

  Головна
  Гостьова книга
  Додати у вишукане  

 

 

 


 

Copyright © Asentli, 2008